W naszym salonie w większości mają Państwo do czynienia z meblami, które wykonane są przy użyciu wysokogatunkowych, naturalnych surowców - drewna litego i naturalnych oklein. Chcemy zwrócić Państwa uwagę na specyficzne cechy tych materiałów.

Okleiny i drewno lite to materiał stworzony przez przyrodę. Charakteryzuje się różnicami kolorystycznymi i strukturalnymi nawet w obrębie jednego pnia i stanowi to ich niepowtarzalne piękno. Pamiętajmy, że meble z nich wykonane nadal „żyją” i podlegają wpływom warunków zewnętrznych, takich jak temperatura i wilgotność. Pod stałym wpływem światła zmienia się odcień barwy drewna i okleiny, zatem przy kolejnych zakupach należy się liczyć z możliwością wystąpienia różnic kolorystycznych. Przy właściwej pielęgnacji meble te będą długo zachowywać swoją urodę.

Życzymy wiele satysfakcji z ich użytkowania.

Narożnik i sofa — dwa meble, które kojarzą się z błogim wypoczynkiem. Planując umeblowanie swojego salonu, nie możemy zapomnieć o wygodnym siedzeniu dla całej rodziny. Co jednak wybrać? Czy narożnik w salonie jest niezbędny? A może zalety sof przewyższają walory większego mebla wypoczynkowego? Wiedząc, jak trudny bywa wybór mebli wypoczynkowych do salonu, postaramy się podpowiedzieć, jakie tapicerowane meble warto wziąć pod uwagę.

W przestronnym salonie bije serce domu. Rodzinne miejsce służące do wypoczynku jest tym, w którym spotyka się cała rodzina, gdzie godzinami można dyskutować ze znajomymi lub w ciszy uciąć sobie popołudniową drzemkę. Trudno wyobrazić sobie salon bez wygodnych mebli tapicerowanych, które zapewniają miękkie miejsce do siedzenia, wyciągnięcia się przed telewizorem czy ugoszczenia bliskich. 

Stolik kawowy to dla wielu osób bardzo ważny element wystroju salonu. To bez wątpienia specyficzny mebel, gdyż z jednej strony pełni różne funkcje, a z drugiej zazwyczaj znajduje się na samym środku salonu, co sprawia, że jest zawsze widoczny i przykuwa uwagę. Istotne więc jest to, by był praktyczny, a jednocześnie naprawdę ładny i dobrze dopasowany do całej aranżacji salonu. Wybór stolika kawowego to zatem niełatwa sprawa. Jak podołać temu zadaniu? Jakie rodzaje stolików kawowych są dostępne na rynku i czym się kierować przy jego wyborze?

 

Salon jest pomieszczeniem absolutnie wyjątkowym. Jego urządzenie stanowi jednak nie lada wyzwanie dla każdego, komu zależy na stworzeniu przestrzeni o wielu funkcjach. Z jednej strony, dobrze zaprojektowane wnętrze powinno bowiem sprzyjać relaksowi jego użytkowników. Z drugiej, stwarzać odpowiednie warunki do przyjmowania gości. Przy tym wszystkim, będąc najlepszą wizytówką domu lub mieszkania, musi po prostu zachwycać swoim wyglądem. Kluczowy w osiągnięciu pożądanego efektu, jest właściwy dobór mebli wypoczynkowych.

 

Sen pełni w naszym życiu bardzo ważną rolę. W jego trakcie regeneracji ulega cały organizm, a jego niedobór może znacząco wpłynąć na pogorszenie samopoczucia, a nawet zdrowia. Istotna jest nie tylko ilość snu, ale też warunki do spania. Niewygodny, zużyty lub źle dopasowany materac może znacząco wpłynąć na jakość snu i sprawić, że będziemy ciągle niewyspani.

Plamy znikają bez śladu... Jak to jest możliwe? Tkaniny z kolekcji Magic Home nie poddają się plamom, zachowując nieskazitelną czystość przez długi czas by cieszyć się komfortem. Z Magic Home można czuć się swobodnie. Wino z przyjaciółmi, relaks przy filiżance aromatycznej kawy, beztroska zabawa z dzieckiem, a nawet krem czekoladowy – można zapomnieć o obawach i cieszyć się chwilą. A jeśli zdarzy się plama – łatwo można ją usunąć za pomocą odrobiny wody, ściereczki czy nawet szkolnej gumki do ścierania. Plama zniknie jak zaczarowana, a materiał natychmiast odzyska swój wspaniały wygląd. Tak jakby nigdy nic się nie zdarzyło...

W łóżku spędzamy mniej więcej jedną/trzecią naszego życia. Wygodne łóżko to spokojny sen i pełnowartościowy wypoczynek nocny. Łóżko do sypialni może być pojedyncze lub podwójne, mieć stalową, drewnianą lub tapicerowaną ramę, być wyposażone w zagłówek i funkcjonalny pojemnik…